2142/87
Et par turkmenske armringe samt et hjerteformet vedhæng af sølvholdig metal, prydet med carneol. 20. årh. H. 10 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle revner i armbånd.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag