2143/32
Poul Christian Louw (f. Rønne 1822, d. København 1879)
Tårnur af bemalet støbejern. Mærket P. CHR. Louw. København. 19. årh. H. 34. B. 44.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag