1833/804
Bamse Kragh-Jacobsen (f. København 1913, d. sst. 1992)
Konkret komposition. Sign. Bamse K-Jacobsen, 164/200. Litografi i farver. Lysmål 84×83.
Undersøgt i ramme. Glas med revne.
Moderne kunst og design, 14. august 2018
Vurdering
Hammerslag