2045/713
Patrick Nordström (f. Höganäs 1870, d. København 1929)
Vase af stentøj dekoreret med gråbrun og grøn glasur. Sign. monogram, 29–6 1922. Kgl. P. H. 17,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud