P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)
En fisker fra Hornbæk. Sign. S. K. 73. Vandfarve på papir. Lysmål 15×12.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 465, 1984 nr. 61.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020