2432/​872

Ebbe Sadolin m.fl. (f. Frederiksberg 1900, d. Danmark 1982)

Dråbeformet vase af stentøj. Modelleret med riller ved munding, dekoreret i brun glasur. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 21,5. Samt vase af stentøj, dekoreret i mørkebrun, blank glasur. Signeret og utydeligt stemplet. H. 19. (2)

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

178112 1.500 DKK