2138/867
Achille Castiglioni (f. Milano 1918, d. sst. 2002)
“Grip”. Standerlampe af sortlakeret metal og gummi. Tegnet 1985. Udført og mærket hos Flos. H. 128.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
23 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||