12142/208
Bordlampe af rødmalet metal og messing, ottesidet fod. Omlavet fra petroleumslampe. 19. årh. H. incl. montering 53,5.
Brugsspor. Senere bemaling.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag