2009/245
Patek Philippe damelommeur af guld, hvid skive med romertal, signeret Patek Philippe Geneve, støvkapsel af guld, signeret samt nummereret 40209, bagkapsel også nummereret 40209. Ca. 1870–1875. Vægt ialt 32 gr. Kassediam. 33 mm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og indtryk. Gravering på ydre kapsler. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud