2125/​525

Frede Christoffersen (f. Borup 1919, d. Humlebæk 1987)

“Marts Aften”. Sign. FC 67; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 47×39.

Udstillet: Venedig Biennalen, 1968.

Original stand.

Moderne kunst og design, 22. juni 2021

Vur­dering

4.000–6.000 kr

Hammerslag

6.000 kr

20 bud

(Autobud) 6.000 kr
6.000 kr
5.500 kr
(Autobud) 5.000 kr
4.800 kr
(Autobud) 4.400 kr
4.400 kr
3.400 kr
3.200 kr
(Autobud) 3.000 kr
2.900 kr
(Autobud) 2.800 kr
2.700 kr
(Autobud) 2.600 kr
2.500 kr
2.400 kr
2.300 kr
2.200 kr
2.100 kr
2.000 kr