2016/245
Ubekendt maler, 20. årh.
Slotsinteriør med en kardinal og en musketer, der spiller skak. Sign. A. L. Grace. Olie på lærred. 98×123.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag