2424/775
Leif Sylvester Petersen (f. København 1940)
“Forestillingen kan begynde” Sign. LEPE 71. Komposition fra serien “Fra en gøglers dagbog” (nr. XII). Olie på lærred. 45×35.
Mindre krakeleringer. Buler i lærredet. Behov for rensning.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
26 bud