2008/​932

Sofabord af massiv stavlimet eg med kileformede ben. Model ML 115. Udført hos Mikael Laursen. H. 52. L. 180. B. 69,5.

Litteratur: Mikael Laursen katalog, april 1966.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.000 DKK