2008/932
Sofabord af massiv stavlimet eg med kileformede ben. Model ML 115. Udført hos Mikael Laursen. H. 52. L. 180. B. 69,5.
Litteratur: Mikael Laursen katalog, april 1966.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|