2025/172
Kandisskrin af flaskegrønt glas, rektangulært med afskårne hjørner, prydet med sleben og forgyldt dekoration i form af fugl og blomster, montering af forgyldt metal. 19. årh.s slutning. H. 8,5 cm L. 10 cm B. 6 cm.
Aldersrelaterede spor. Fremstår uden nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag