1447/1401
Turmalin - og perlehalskæde af forgyldt sterlingsølv prydet med ferskvandskulturperler i grålige og hvide nuancer og multifarvede turmaliner. L. 84 cm. Ca. 2012.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 19. november 2014
Vurdering
Hammerslag