1447/​1401

Turmalin - og perlehalskæde af forgyldt sterlingsølv prydet med ferskvandskulturperler i grålige og hvide nuancer og multifarvede turmaliner. L. 84 cm. Ca. 2012.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 19. november 2014

Vur­dering

3.500 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

2.800 DKK