2447/725
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Lille vase af stentøj modelleret med gren med blade og bær. Dekoreret med grøn og grå glasur med blå elementer. Sign. monogram, 301. H. 8,5. Diam. 8.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Øverste kant med to minimale afslag.
Vurdering
882802 | ||
246527 |