2048/128
Lille rejseur i kasse af messing, i siderne facetslebet glas, hvidemaljeret urskive med romertal. 20. årh.s begyndelse. H. uden hank 7. L. 5. B. 4.
Defekt glas i den ene side. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag