2439/1846
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Et par lænestole med ben af mahogni, betrukket med patineret, brunt skind. Model 2334. Udført og mærket hos Fredericia Furniture. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Glostrup
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
874944 | ||
1165132 | ||
1078661 | ||
874944 (Autobud) | ||
1078661 | ||
874944 (Autobud) | ||
1078661 | ||
874944 | ||
1002919 | ||
864665 |