2441/208
Peter Hansen (f. Faaborg 1868, d. sst. 1928)
Marken pløjes. Sign. monogram. Olie på lærred monteret på lærred. Lysmål 29,5×40,5.
Enkelte nålehuller i hjørner. Behov for rensning.
Vurdering
817504 |