1821/1532
Opsats samt par saltkar af hvidt opalglas med forgyldt dekoration, baser af sølv, den større stemplet H. Schwieger. Udfyldte. 19. årh. H. 8–18 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag