1821/​1532

Opsats samt par saltkar af hvidt opalglas med forgyldt dekoration, baser af sølv, den større stemplet H. Schwieger. Udfyldte. 19. årh. H. 8–18 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 24. maj 2018

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK