893/205
Fransk prismekrone med bjergkrystal og burformet stel af forgyldt bronze med seks lysarme, behængt med æbleformede, runde og dråbeformede prismer af bjergkrystal samt nogle facet slebede. Louis XV form, 19. årh.s midte. H. 74. Diam. 48.
Brugsslitage.
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag