1321/595
Hans Haakø (f. Haakøya, Norge 1897, d. København 1984)
Opstilling med orange blomster i vase. Sign. H. Haakø. Olie på lærred. 79×92.
Bemalet på bagsiden.
Rammen er løs. Behov for let overfladerensning. Lærredet buler.
Moderne kunst og design, 21. maj 2013
Vurdering
Hammerslag