1924/8522
Joseph Nordberg (, Skt. Petersborg)
Russisk håndspejl af sølv med facetslebet spejl, graveret med stiliserede blomster og bladværk samt adelskronet monogram. Joseph Nordberg (1844–1887), Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. L. 26.
Mindre alders- og brugsslitage, bl. a. i form af mindre ridser og mærker.
Russisk tema, 13. juni 2019
Vurdering
Hammerslag