1949/818
Jo Hammerborg, tilskrevet (f. 1920, d. 1982)
Bordlampe af kobber og sortlakeret metal. Antageligt udført hos Fog & Mørup. H. 43.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||