2447/​941

Fritstående skrivebord af palisander, front med seks skuffer, bagside med hyldeinddeling. Greb samt sko af aluminium. Udført hos Eigil Petersens Møbelfabrik for Preben Schou. H. 72. L. 155. B. 74.

Litteratur: Mobilia nr. 157, august 1968, på annoncesider.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist falmet. Skuffefronter med nogle finérskader. Nogle vandskjolder. Glasplade til bordpladen medfølger.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

909788 2.600 DKK
1006443 (Autobud) 2.500 DKK
909788 2.400 DKK
1006443 2.000 DKK