2418/​858

Møller & Bøgely

To vaser af stentøj, begge modelleret med yderside i reliefmotiver, dekoreret med hhv. grållig glasur med blå og mørke elementer samt mørkebrun glasur med grønne elementer. Begge med stemplet monogram. H. 9,5 og 13,5. (2)

Mindste vase med talrige afslag. Store vase med overflade ridser.

Moderne kunst og design, 30. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK