2125/554
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Tre bogkasser af massiv oregon pine. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H. 76 B. 76. D. 27,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skrammer.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag