1951/​9055

Et par franske armstole af bemalet træ. Régenceform, 19. årh. Betrukket med gobelin, dette 17. årh.s slutning. (2)

Almindelige brugs- og alderstegn. Gobelinstof med nogen slitage.

Selected (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK

18.000 DKK