2139/913
Dansk møbeldesign
Væghængt sminkebord af teak med vippespejl og hylde. 1950'erne. H. 57. B. 70. D. 40.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte finérskader. Bagside med senere beslag.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag