2043/​587

Bode Willumsen (f. København 1895, d. 1987)

Rund vase af stentøj modelleret med vertikale riller i relief. Dekoreret med gråblå og brun glasur. Sign. monogram 52. H. 11,3. Diam. 15.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nederste kant med afslibning - omfatter også dele af rillerne.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

1.850 kr.

29 bud

1.850 kr.
1.800 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.
1.450 kr.
1.400 kr.
1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
1.000 kr.
950 kr.
900 kr.
850 kr.
800 kr.
750 kr.
700 kr.
650 kr.
600 kr.
550 kr.
500 kr.