2008/140
Rococo bakkebord af bemalet træ, bakke af kobber med svejfet kant af messing. Bakke 18. årh. Stel 20. årh. H. 73. L. 78. B. 48.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag