2049/7169
Maske, udskåret træ, hvidt og sort pigment. Kanaga, Dogon, Mali. H. 99.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag