2249/549
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Liggede kvinde. Sign. Jens S, 1.11.47–6.12.47. Akvarel på papir. Lysmål 52×73.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet ellers god original stand.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag