2423/272
Sophus Vermehren (f. København 1866, d. Frederiksberg 1950)
Interiør med læsende herrer. Sign. S. Vermehren 1892. Olie på lærred. 33×46.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag