1708/822
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
“Saga”. Loftlampe af krystalglas med montering af messing. Model 42.00.61. Udført hos Lyfa og Orrefors. H. 54. Diam. 36.
Litteratur: Lyfakatalog, september 1968, s. 90.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. februar 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
23 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||