1508/185
Fransk bord af forgyldt træ med svungen plade af marmor. Rokoko form, 20. årh.s begyndelse. H. 77. L. 95. D. 65.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 16. februar 2015
Vurdering
Hammerslag