12043/101
Ubekendt maler, 19./20. årh.
Profil portræt af Søren Kierkegaard. Usign. Bly på papir. Lysmål 10,3×9,3. Rammemål 18,5×16,5.
Svag foxing. Mindre fold i papiret ved ansigtet. Ramme med afskalninger og retoucheringer
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag