2132/​147

Tysk pokal af glas, konisk cuppa med sceneri og tekst i guld, “No. 3 und einigheit, kegiert, wird alles wohl geführt”, balusterformet facetslebet stamme på rundt fodstykke med ombugget rand. 18. årh. H. 25,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK