1627/​48

Fransk Louis XVI armstol af nøddetræ, udskåret med guirlander og bladværk, tilspidsede kannelerede ben. 18. årh.s slutning.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Løs i samlingerne.

Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK