1339/540
Peter Bömmels (f. Frauenberg 1951)
“Professioneller Fisch”, 1986–87. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 100×60.
Proveniens: Galerie Arnesen, København.
Moderne kunst og design, 24. september 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud