2049/7100
Maske, udskåret træ, cawrie skaller, jern, bronze klokker, plantefiber og textil. Dan Guerre, Elfenbenskysten. H. 30.
Proveniens: Ex. Mogens Balle.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag