2049/​7100

Maske, udskåret træ, cawrie skaller, jern, bronze klokker, plantefiber og textil. Dan Guerre, Elfenbenskysten. H. 30.

Proveniens: Ex. Mogens Balle.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag