2048/91
Hans Knudsen (f. Roskilde 1865, d. Slagslunde 1947)
“Selvportræt. Aftenlys”. Sign. H. K. 1923. Olie på lærred. 59×50.
Udstillet: Charlottenborg, 1923 nr. 1009.
Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud