2048/​91

Hans Knudsen (f. Roskilde 1865, d. Slagslunde 1947)

“Selvportræt. Aftenlys”. Sign. H. K. 1923. Olie på lærred. 59×50.

Udstillet: Charlottenborg, 1923 nr. 1009.

Enkelte minimale afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

15 bud

(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK