Pilleæske af elfenben, udskåret med ansigt. Sign. JL SD 1792. Diam. 3,8.
Fremstår med alders- og brugsslitage. To mindre afslag på låg. Hårrevne langs mund.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020