1848/926
Kvindelig Fang figur af udskåret, mørkpatineret træ. Gabon 20. årh.s. anden halvdel. H. 57.
Proveniens: John Darells samling.
Mindre revner i træet.
Moderne kunst og design, 27. november 2018
Vurdering
Hammerslag