1822/61
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Sommerlandskab med udsigt over en lille sø. Sign. Jul. P. 1912. Olie på lærred. 46,5×55.
Enkelte mindre retoucheringer, krakeleringer og afskalninger. Behov for rens.
Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
12 bud