1721/1576
Zenith kronometer af messing, urskive med romer- og arabertal, i tilhørende kasse af mahogni. 20. årh.s begyndelse. Diam. 8,5. Kasse H. 9. L. 15. B. 12.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle medfølger.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
28 bud