2132/8540
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Bønder i festligt lag. Sign. Hans Smidth. Pen på papir. Lysmål 21,5×36.
Papiret er gulnet. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Kunst på papir, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud