2425/​846

Ole Gjerløv-Knudsen (f. 1930, d. 2009)

Torben Lind (f. 1928, d. 2016)

”Moduline”. Et par lænestole med stel af palisander. Sæde og ryg betrukket med rødt, dybthæftet skind. Udført hos France & Søn, med plakette. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og defekter. En knap mangler skind.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag